O nás

DESKO a.s. se od začátků samostatné existence společnosti specializuje především na dodávky pro sklářský průmysl a výrobu elektrokomponent. Tradice a zkušenost pracovníků jsou zárukou vysoké kvality. Firma byla založena 1. 5. 1992 z pomocných provozů bývalého státního podniku Jablonecké sklárny. Historie firmy však spadá až do 19. století, kdy se zaměřovala převážně na služby v oblasti refionálního sklářského průmyslu a to ve třech hlavních odvětví - stavba a oprava sklářských pecí, výroba kovových forem pro sklárny a výrobu jednoúčelových sklářských strojů. V toce 1997 bylo rozhodnuto o zakoupení výroby elektrotechnických výrobků ze společnosti ABB EP Jablonec nad Nisou. Tato výroba byla spuštěna od začátku roku 1998 a stala se plnohodnotnou součástí výrobního programu DESKO a.s.

Význam názvu DESKO je DESenská KOvovýroba.

Divize pecní:
Pecní divize DESKO a.s. provádí stavbu a opravy sklářských pánvových pecí, denních van a malokapacitních kontinuálních van, s plynovým i elektrickým otopem pro tavení křišťálových i barevných sklovin.

Divize elektro:
Divize elektro je dodavatelem komplexních služeb v oboru elektro s vlastní výrobou rozváděčů. Projekt, montáž, revize, to je naše divize


Divize výroba elektrických komponent:
Dalším odvětvím je výroba a distribuce elektrických komponent, jako jsou vestavné spínače, mikrospínače, objímky a kompaktní svítidla. Tato výroba je řízena proexportně s hlavním zaměřením na evropský trh a Turecko.

Všechny elektrotechnické výrobky jsou certifikovány příslušnými zkušebními ústavy  a procesy jsou v souladu se systémem řízení kvality ISO 9001.

org-struktura-desko.jpeg